عمارت دریایی آتاتورک استانبول

 

emart-daryaie-atatorke-istanbul-2.png

   

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عمارت دریایی آتاتورک استانبول یکی از جاذبه هایگردشگری و زیباترین عمارات کشور ترکیه است . عمارت فلوریا استانبول در سال 1935 میلادی به منظور استفاده تفریحی مصطفی کمال آتاتورک ساخته شده بود امروزه به عنوان موزه مورد بازدید گردشگران تور استانبول قرار می گیرد .این کاخ درمحله فلوریا در منطقه باکرکوی قرار گرفته. این عمارت زیبا و دیدنی در میان آب های دریای مرمره قرار گرفته و با اسکله ای چوبی به ساحل متصل می گردد .

 

emart-daryaie-atatorke-istanbul-3.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

emart-daryaie-atatorke-istanbul-1.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاخ فلوریا که از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد در ابتدای ساخت توسط آتاتورک برای اقامت تابستانی استفاده می شده اما بعد از مرگ او این سنت ادامه یافته و به عنوان محلی برای زندگی و تفریح دیگر روسای جمهور ترکیه در فصل تابستان کاربرد داشت .

کاخ فلوریا که با نام عمارت دریایی آتاتورک استانبول نیز شناخته می شود T شکل بوده و دورنمای بسیار زیبائی دارد اما در هنگام غروب خورشید زیبائی و جذابیت آن دوچندان می گردد  ر این عمارت نمونه زیبائی از طراحی قرن بیستم به چشم می خورد که می تواند برای بازدیدکنندگان جالب باشد .

 عمارت دریایی آتاتورک استانبول که بر روی شمع های فولادی بنا شده با یک اسکله چوبی 70 متری به ساحل شنی متصل شده و زیر بنای کاخ به همراه اسکله 602 متر مربع میباشد.کاخ فلوریا در سال 1993 میلادی بعد از این که مورد بازسازی قرار گرفت تغییر کاربری داده و به یک موزه دیدنی تبدیل شد .

 

emart-daryaie-atatorke-istanbul-5.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 عمارت دریایی آتاتورک استانبول در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها و پنج شنبه ها باز است و گردشگران می توانند بین ساعات 9 صبح تا 4 بعد از ظهر به این مکان مراجعه کنند . توجه داشته باشید که دسترسی به این موزه از طریق مترو امکان پذیر است . ایستگاه مترو فلوریا بر روی خط هالکالی تنها 500 متر از این کاخ فاصله دارد. 

یک طبقه از این عمارت به یک سالن پذیرایی ، اتاق مطالعه ، اتاق خواب و حمام اختصاص داده شده است .